Solakların Solak Olmayanlardan Daha İyi Olduğunun 20 Kanıtı – Solaklar.NET

Solakların Solak Olmayanlardan Daha İyi Olduğunun 20 Kanıtı

Burada bir solak, sağlak çatışması çıkarmak niyetinde değiliz. Zira Dünya nüfusunun sadece %10’unu oluşturan solaklar bu işten zararlı çıkacaklardır. Amacımız azınlıkta kalan solaklara biraz moral vermek, onların ayrıcalıklı olduğunu hissettirmek.

Not: Bu içeriği hazırlayan editör solaktır, objektif olmasını beklemeyin.

1. SOLAKLAR genellikle daha akıllıdır.

Dünyanın sadece %10’u solak olmasına karşın, üstün zekalılar kulübü MENSA’nın üyelerinin %20’si solaktır.

2. SOLAKLAR bilgileri çok daha hızlı işler.

Solaklar beyinlerinin iki lobunu da çok daha sık olarak birlikte kullanabilirler, bu da onlara solak olmayanlara göre daha hızlı ve daha çok bilgi işleme kapasitesi sağlar.

3. SOLAKLAR daha hızlı iyileşme gösterir.

Solak olmayanlara göre dizayn edilmiş bir dünyada yaşamak zorunda oldukları için beyinlerinin iki tarafı da her zaman aktiftir, bu sebeple solakların vücutlarının tek tarafını etkileyen bir felç geçirmeleri halinde daha hızlı iyileşme gösterdikleri çalışmalarla sabittir.

4. SOLAKLARIN sanatsal yönleri çok daha ağır basar.

solak-mitoloji

Solak insanların sanatsal yönü solak olmayanlara kıyasla çok daha ağır basar. Michelangelo, Rembrandt, Leonardo da Vinci, vb. sanatçılar solaktır.

5. SOLAKLAR spor dallarında daha başarılı olurlar.

Sebebi tam olarak bilinmese de, solak olmayanların solak rakiplerine karşı daha başarısız oldukları araştırılmış bir gerçektir. Solaklar özellikle boks, tenis, vb. sporlarda çok daha başarılıdır.

6. SOLAKLARIN hafızaları daha iyidir.

Sadece solak olanlara özgü bir durum değil, solak bireylerin çoğunlukta olduğu bir aileden gelen solak olmayan kişilerde de görülen bir durumdur. Solak insanların epizodik hafızası (olayları hatırlama kabiliyeti) solak olmayanlardan çok daha iyidir.

7. SOLAKLAR çok yönlüdür.

Beyinlerinin daha hızlı düşünmesinden dolayıdır ki solaklar aynı anda birden fazla işi yapabilme becerisine sahiptirler.

8. SOLAKLAR kuyrukta daha kısa süre bekler.

“Bu ne saçma şey” demeden önce bilimsel verilere bir göz atalım: Solaklar kuyruklarda, solak olmalarından dolayı sol taraftaki kuyruğa girme eğilimindedirler ki bilimsel araştırmalara göre soldaki kuyruk daha hızlı ilerler. Şimdi anladık mı sebebini?

9. SOLAKLAR daha fazla para kazanır.

Yapılan araştırmalara göre üniversiteye giden solaklar, solak olmayanlara göre %13 daha fazla para kazanmaktadır. Ancak maalesef kadınlar için aynı durum geçerli değil, üniversite mezunu solak kadınlar, solak olmayan hemcinslerinden %5 daha az kazanıyor.

10. SOLAKLAR daha iyi sürücüdür.

Solakların ilk denemede ehliyet sınavını verme oranı %57 iken, bu rakam solak olmayanlarda %47’dir.

11. SOLAKLAR daha hızlı düşünür.

Solaklarda, beynin sağ ve sol yarısı çok daha hızlı şekilde iletişim kurar, başka bir deyişle solaklar daha akıllıdır demiştik zaten.

12. SOLAKLARIN görsel yönleri daha ağır basar.

Solaklar yazıdan ziyade görsel şeyleri algılamada daha iyidir. Fotoğrafçılık, ressamlık, vb. alanlarda hukuk ve edebiyat gibi alanlardan çok daha başarılıdırlar.

13. SOLAKLAR daha hızlı klavye kullanırlar.

Standart bir QWERTY klavyede solak insanlar belirgin şekilde daha hızlıdır. Sadece sağ el kullanılarak yaklaşık 450 kelime yazılabiliyor iken, sadece sol el kullanılarak yazılabilen kelime sayısı 3.400’dür.

14. Atlantislilerin çoğu SOLAK olabilir.

Yine sebebi tam olarak bulunamamış bir gerçek vardır ki o da solak insanların su altı ortamına uyum sağlaması solak olmayanlara göre çok daha iyidir.

15. SOLAKLAR daha iyi “gamer”dır.

Daha fazla uyarana daha hızlı cevap verebilmelerinden dolayıdır ki solak insanlar bilgisayar oyunlarını daha iyi oynarlar.

16. Asillik SOLAKLARIN damarlarında var.

Çok sayıda solak olmayan kraliyet üyesi bulunsa da, çok daha fazla solak kraliyet üyesi vardır. Mesela Kraliçe II. Elizabeth ve torunu Prens William solaktır.

17. Daha iyi savaşçıdırlar.

Tıpkı spor müsabakalarında olduğu gibi, solak olmayan hasımlarının zaaflarından dolayı savaş meydanında solakların hayatta kalma ihtimali daha yüksektir.

18. İyi tasarımcılar solaklar arasından çıkar.

Bunun sebeplerini yukarıdaki maddelerde sıraladık, örneklemek gerekirse, beş orijinal Macintosh bilgisayar tasarımcısından dördü solaktır.

19. Burs bulma ihtimalleri daha yüksektir.

Zira sadece solak olanlara burs veren kurumlar vardır.

20. SOLAKLAR siyasi arenada daha başarılıdır.

Amerikan-Baskanlari

Mesela seçilen son 7 Amerikan başkanından beşi solaktır. Clinton, Bush (Salak “w” oğlan değil onun babası), Obama,  Ford.

Bonus – Daha özeldirler.

Solak olmayanların kutladığı bir gün yokken, 13 Ağustos Dünya solaklar günü olarak kutlanır.